Upravit stránku

Dne 15. dubna během FCC Gliding 2018 v Prievidzi (SK) se v nedalekém vzdušném prostoru Žiliny srazily dva kluzáky. Oba kluzáky ztratily při střetu významnou část křídel. Jeden pilot stačil opustit letoun a aktivovat padák bezprostředně po srážce, ale další pilot J.V. z Litvy (24 let) nedokázal opustit kluzák kvůli významné síle G, když kluzák přešel do výkrutů.
Těsně před dopadem na zem se pilotovi podařilo změnit směr kluzáku, který mu pomohl tak, aby se dostal z letadla a aktivoval padák těsně nad zemí.
Naštěstí mu tak jeho záchranný padák ATL-88/90 zachránil život! Přistál jen 50 metrů od vraku kluzáku! Vezmeme-li v úvahu, že kolize byla ~ 1400 m AGL. Je zřejmé, že padák byl aktivován jen pár vteřin před neodvratným dopadem na zem. Také stromy pomohly absorbovat náraz.
Pilot po celé události řekl:
"Chtěl bych Vám poděkovat za to, že jste vyrobili takový skvělý padák, který dokáže zachránit život pilota i v posledních sekundách".

www.fccgliding.sk

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti